PayLaşım TR

Paylaşımın Merkezi


  Askerin Yeni Kiyafeti

  Paylaş
  avatar
  oNuR_
  Junior Member
  Junior Member

  Erkek Mesaj Sayısı : 194
  Yaş : 27
  Nerden : Ankara
  Rep Gücü : 0
  Kayıt tarihi : 22/06/08

  Askerin Yeni Kiyafeti

  Mesaj tarafından oNuR_ Bir Ptsi Haz. 23, 2008 11:18 am

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt ve beraberindeki kuvvet komutanları, ‘Efes 2008 Tatbikatı’ için geldikleri İzmir'de, Vali Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti. Ziyarette komutanların Türk Silahlı Kuvvetleri'nin TÜBİTAK ile ortaklaşa, nano teknoloji ile ürettikleri yeni yazlık kamuflaj elbiseleri giydikleri dikkat çekti.

  Genelkurmay Başkanı Orgeneral Yaşar Büyükanıt, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral İlker Başbuğ, Deniz Kuvvetleri Komnutanı Oramiral Metin Ataç, Hava Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Aydoğan Babaoğlu, Jandarma Genel Komutanı Orgeneral Işık Koşaner, Ege Ordusu ve Garnizon Komutanı Orgeneral Necdet Özel ile birlikte İzmir Valisi Cahit Kıraç'ı makamında ziyaret etti. Geniş güvenlik önlemleri altında Konak'taki Valilik binasına gelen Büyükanıt ve beraberindeki komutanlar, İzmirliler tarafından uzun süre alkışlandı. Genelkurmay Başkanı Büyükanıt da İzmirliler'i el sallayarak selamladı.

  "TSK bu kıyafetlerle çok rahat edecek"
  Konuşmaların ardından Vali Cahit Kıraç, üzerinde İzmir Hükümet Konağı'nın rölyefinin yer aldığı bir tabloyu Genelkurmay Başkanı Büyükanıt'a hediye etti. Ziyaret bitiminde, basın mensuplarının yeni üniformalarıyla ilgili sorusu üzerine konuşan Orgeneral Büyükanıt, “Bu sorunuzdan dolayı teşekkür ediyorum. Her şey geliştirilmeye muhtaçtır. Bu üniformalarımız bilimsel araştırmalar ve çalışmalarla yapıldı. Çok özel kıyafetlerdir. Her türlü donanıma sahiptir. Biz de bunları ilk defa bugün giydik. Yeni üretilmeye başlandı. Üzerimizdekiler yazlıktır. Bunların bir de kışlıkları var. Bunlarla karşınıza çıktık. Türk Silahlı Kuvvetleri bu kıyafetlerle çok rahat edecektir” diye konuştu.


   Forum Saati Paz Ocak 20, 2019 7:12 pm